„Podatki kojarzą się przede wszystkim z koniecznością ich zapłaty i uciążliwymi kontrolami. Ale podatki to też ulgi i zwolnienia, których podatnicy nie są często świadomi, koncentrując się na rozwoju biznesu”.

Data dodania2011-08-08
PodatekVAT
Praktyczne znaczeniePodatnik może być zwolniony ze stosowania kasy fiskalnej

Bartosz Małkiewicz udzielił wywiadu, w którym poruszył problem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych m.in. w związku z nowymi przepisami  ustawy o VAT w zakresie stosowania kas fiskalnych, które wejdą w życie od 1 września 2011 r.

W wywiadzie doradca przedstawił ponadto kogo dotyczy  obowiązek stosowania ewidencji przy pomocy kas  oraz  podał przykłady zwolnień. Krótko omówił również konsekwencje utraty takiego zwolnienia i obowiązki spoczywające na podatniku związane z instalacją kasy rejestrującej .

Celem dokładniejszego zapoznania się z tym tematem zapraszamy Państwa do przeczytania artykułu zamieszczonego pod poniższym adresem:

Wywiad z ekspertem: Bartoszem Małkiewicz

 

W przypadku, gdyby byli Państwo zainteresowani dalszymi informacjami w powyższym zakresie prosimy o kontakt z Bartoszem Małkiewicz (bmalkiewicz@kmdp.eu; +48 608-353-140).

 

                                                                                         ***

 

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, iż treścią artykułu zarządza podmiot odpowiedzialny za publikację. W związku z czym, dostęp do niego odbywa się na warunkach określonych przez ten podmiot.